فیلتر


پیچ گوشتی موبایل

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

خرید بهترین ست پیچ گوشتی موبایل

پیچ گوشتی نوعی ابزار دستی است که برای بستن و باز کردن پیچ ها استفاده می شود. آنها در انواع مختلفی برای مطابقت با سر پیچ های مختلف موجود هستند.

سر پیچ دارای یک حفره و برآمدگی شکل است که با نوک پیچ گوشتی متناسب است. نیروی چرخشی دست می تواند در جهت عقربه های ساعت یا خلاف جهت عقربه های ساعت اعمال شود.

پیچ گوشتی موبایل

پیچ گوشتی ، پیچ کِش یا پیچ گَشتی ابزار دستی است که با نیروی گشتاوری و اهرمی ، در باز و بسته کردن انواع پیچ استفاده میشود. در سال های پس از ۱۸۰۰ میلادی اولین پیچ گوشتی که دارای دسته برای در دست گرفتن بود اختراع شد.

پیچ گوشتی متشکل از دو قسمت دستگیره و میله با نوک نرینگی است. در پیچ گوشتی های دستی، دستگیره اصولا به اندازه و شکلی است که به راحتی در دست جای گیرد. نوک در پیچ گوشتی موبایل در انواع مختلف ازقبیل ستاره ای ، چهارسو ، دو سو ، 6 پر ، 8 پرو ... در اندازه های مختلف وجود دارد.

کاربردها و کاربردهای پیچ گوشتی

 

پیچ گوشتی یکی از ضروری ترین ابزارهای دستی در هر شرایطی است. موقعیت ها و حرفه های زیادی وجود دارد که پیچ گوشتی برای شل کردن یا سفت کردن پیچ ها ضروری است.

 

برخی از رایج ترین کاربردهای پیچ گوشتی موبایلی عبارتند از باز کردن و بستن :

 

     -تجهیزات الکترونیکی

     -تلفن های همراه

     -لپ تاپ

     -دستگاههای صنعتی

     -انواع اسباب بازی

     و ...

انواع پیچ گوشتی

 

انواع مختلف پیچ گوشتی ها معمولاً با شکل نوک آن شناخته می شوند . هر نوع سر خاص با یک سر پیچ مشخص مطابقت دارد. برخی از رایج ترین انواع پیچ گوشتی ها در بخش های زیر به تفصیل آمده است.

پیچ گوشتی ستاره ای یا تورکس

 پیچ گوشتی ستاره ای تورکس

این پیچ گوشتی که با نام های مختلف پیچ گوشتی سر ستاره ای، پیچ گوشتی نوک تیز، پیچ گوشتی شش پر و پیچ گوشتی تورکس شناخته می شوند، همه از یک نوع هستند. Torx علامت تجاری نوعی سر پیچ گوشتی ستاره ای - شش نقطه ای است، از این رو نام عمومی آن پیچ گوشتی ستاره ای است.

پیچ گوشتی عایق

 پیچ گوشتی عایق

پیچ گوشتی های عایق که به عنوان پیچ گوشتی های ایمنی نیز شناخته می شوند، برای انجام اقدامات احتیاطی ایمنی در سناریوهای بالقوه خطرناک مهم هستند. آنها از مواد غیر رسانا مانند لاستیک ساخته شده اند.

پیچ گوشتی های تورکمتر دار

 پیچ گوشتی تورکمتردار

تورکمتر نباید با تورکس اشتباه شود، پیچ گوشتی تورکمتر دار شبیه آچار تورکمتر دار است. هر دو برای اعمال یک گشتاور مشخص استفاده می شوند که به اندازه کافی و لازم باشد اما نه بیش از حد که باعث خرابی دستگاه نشود . آنها برای سفت کردن پیچ ها به اندازه کافی بدون شکستن پیچ و مهره ایده آل هستند. یک پیچ گوشتی تورکمتر دار دارای یک کلاچ محدود کننده گشتاور است که اجازه می دهد تا مقدار نیرویی که فراتر از یک آستانه خاص اعمال می شود، محدود شود.

پیچ گوشتی دو سو

 پیچ گوشتی دو سو

پیچ گوشتی دو سو یا سر تخت احتمالاً رایج ترین شکل ابزار دستی است. دارای یک نوک مسطح است که برای پیچ ها با نفوذ خطی مستقیم در سر استفاده می شود. پیچ گوشتی 2 سو چند منظوره است و معمولاً می تواند برای طیف وسیعی از کاربردها استفاده شود.

پیچ گوشتی سه پر یا سه لبه

 پیچ گوشتی سه پر

پیچ گوشتی سه پر برای دستگاه های خاصی مانند کنسول ها، تلفن های همراه و دوربین ها استفاده می شوند. آنها اغلب دارای نوک های بسیار کوچکی هستند تا امکان استفاده با پیچ ها و اجزای کوچکتر را فراهم کنند.

پیچ گوشتی شش پر

 پیچ گوشتی شش پر

آچار آلن ابزار محبوب تری برای شل کردن یا سفت کردن پیچ های شش گوش هستند. با این حال، پیچ‌گوشتی‌های شش پر برای خدمت به همین منظور وجود دارند و ابزارهای سر 6 پر اغلب در انواع ست پیچ گوشتی گنجانده می‌شوند.

پیچ گوشتی مربعی

 پیچ گوشتی مربعی

پیچ گوشتی سر مربعی پیچ هایی با یک فرورفتگی مربعی شکل را پوشش می دهد. این برای کاهش مشکل پیچ های شکافدار و در نتیجه تسریع روند بستن اختراع شد.

پیچ گوشتی شارژی برقی

پیچ گوشتی شارژی

پیچ گوشتی برقی یا شارژی معمولا ابزارهای برقی فشرده ای هستند که برای کارهای مختلف مانند تعمیرات موبایل ، تعمیر لپ تاپ یا سایر مواد مشابه مناسب هستند.

پیچ گوشتی ابزار دقیق

 پیچ گوشتی ابزار دقیق

این پیچ گوشتی ها برای دستگاه های بسیار کوچک که در آن از پیچ های بسیار کوچک استفاده می شود استفاده می شود. نمونه ای از این کار، کار دقیق روی ساعت و تلفن همراه است.

سایر انواع پیچ گوشتی

پیچ گوشتی مثلثی

 

ابزارهایی که دارای سر پیچ گوشتی مثلثی هستند کمتر رایج هستند، اما برای کاربردهای خاص ایده آل هستند. سر پیچ گوشتی مثلثی مفید است زیرا طراحی آن باعث می شود که نسبت به سایر گزینه ها ایمن تر و مقاوم تر باشد. این ابزارها اغلب برای لوازم خانگی، اسباب بازی ها و وسایل الکترونیکی استفاده می شوند.

پیچ گوشتی های مغناطیسی

 

پیچ گوشتی با نوک مغناطیسی اجازه می دهد تا پیچ ها توسط نیروی مغناطیسی جذب شوند. این امر خطر افتادن تصادفی آنها را کاهش می دهد. ابزارهای مغناطیسی برای کار بر روی وسایل الکترونیکی که پیچ‌ها کوچک هستند و به راحتی در مکان‌های صعب العبور انداخته می‌شوند، مفید هستند.

پیچ گوشتی ضامن دار

 

پیچ گوشتی های ضامن دار دارای مکانیزم داخلی هستند که اجازه اعمال نیرو را تنها در یک جهت می دهد در حالی که امکان حرکت آزاد در جهت دیگر را فراهم می کند. این ابزارهای دستی مانند آچارهای ضامن دار عمل می کنند.

اندازه های پیچ گوشتی

 

پیچ گوشتی ها در اندازه های مختلف وجود دارند. علاوه بر پیچ گوشتی های بزرگ، متوسط و کوچک استاندارد، پیچ گوشتی های کوتاه نیز وجود دارد که برای استفاده در فضاهای تنگ یا محدود ایده آل هستند. عرض نوک و طول هر دو تیغه و ابزار کلی معمولاً بر حسب میلی متر (میلی متر) اندازه گیری می شود.

 

 

 

برخی از ابزارها را می توان بر اساس اندازه تورکس نیز طبقه بندی کرد. این با حرف T و به دنبال آن یک عدد نشان داده می شود - به عنوان مثال، پیچ گوشتی T10. از پیچ گوشتی های مینیاتوری تا T45 و بالاتر را شامل می شود. این سیستم همچنین می تواند برای پیچ ها اعمال شود و به شما کمک می کند پیچ گوشتی مربوطه را برای یک پیچ با اندازه خاص انتخاب کنید.

قطعات یک پیچ گوشتی

 

سه قسمت اصلی که یک پیچ گوشتی را تشکیل می دهند به شرح زیر است:

 

     -دسته

     -شفت یا میله

     -نوک پیچ گوشتی

 

هر سه قسمت در یک فرآیند تولید با استفاده از ماشین آلات ساخته می شوند تا شکل صحیح مواد را با استفاده از یک اکسترودر شکل دهند و آن را تحت عملیات حرارتی قرار دهند تا به استحکام کششی مورد نظر دست یابند.

دسته پیچ گوشتی

 دسته پیچ گوشتی

دسته های پیچ گوشتی برای گرفتن استفاده می شوند و به طور کلی برای جلوگیری از غلتش روی سطوح صاف شکل می گیرند. آنها همچنین می توانند به صورت ارگونومیک طراحی شوند تا راحتی در هنگام گرفتن را بهبود بخشند. مواد مورد استفاده در فرآیند تولید در طول زمان تغییر کرده اند و در حال حاضر نیز تنوع بیشتری برای ابزارهای در نظر گرفته شده برای استفاده در کاربردهای خاص وجود دارد. معمولاً دسته ها ارگونومیک هستند و از کامپوزیت پلاستیک سخت مانند استات سلولز و لاستیک ساخته شده اند. همچنین می‌توان آن‌ها را با یک ماده نرم و غیر لغزنده مانند لاستیک ترموپلاستیک پوشاند تا چسبندگی بهتری داشته باشد.

شفت یا میله پیچ گوشتی

 میله شفت پیچ گوشتی

شفت یا میله معمولاً از فولاد قوی ساخته می شود تا اطمینان حاصل شود که تغییر شکل خمشی یا پیچشی در هنگام اعمال نیرو رخ نمی دهد. شفت گرد یا شش ضلعی خواهد بود تا از یک پیچ گوشتی برای اعمال گشتاور بیشتر استفاده شود. شفت به طور کلی رنگ و جنس متفاوتی با نوک محرک دارد که می تواند متفاوت باشد.

نوک پیچ گوشتی

 نوک پیچ گوشتی

نوک پیچ گوشتی در صورتی که قابل جدا شدن نباشد می تواند بخشی جدایی ناپذیر از شفت باشد. از طرف دیگر، می تواند یک قطعه قابل تعویض باشد که به عنوان قطعه قابل تعویض شناخته می شود - شبیه به مته ها. اینها برای استفاده با ابزارهای چند کاره طراحی شده اند. نوک پیچ گوشتی ممکن است به عنوان سر پیچ گوشتی نیز شناخته شود.

ست پیچ گوشتی موبایل

 ست پیچ گوشتی موبایل

ست های پیچ گوشتی برای در اختیار داشتن انواع قطعات بصورت یک جا بسیار مفید هستند. به عنوان مثال، مجموعه های پیچ گوشتی دقیق برای کارهای الکترونیکی ظریف، و همچنین مجموعه های پیچ گوشتی برقی چند منظوره برای حرفه ای ها وجود دارد.

 

مجموعه ها معمولاً شامل ابزارهای مختلفی در اندازه های مختلف هستند. بسته به مجموعه، این می‌تواند شامل چندین نوع مختلف یا نسخه‌های با اندازه‌های متفاوت از پیچ گوشتی ها باشد. نمونه محبوب این مجموعه پیچ گوشتی های تورکس است. بهترین مجموعه پیچ گوشتی در نهایت به نیازهای شما بستگی دارد، بنابراین مطمئن شوید که مناسب ترین مجموعه را برای کار یا صنعت خود انتخاب کنید.

سوالات متداول

آیا می توانید از پیچ گوشتی مغناطیسی در رایانه استفاده کنید؟

بله - آهنربا به طور کلی آنقدر قوی نیست که به اجزای الکتریکی آسیب برساند. با این حال، باید مراقب باشید که مدارهای در معرض سوراخ های پیچ روی مادربرد یا هارد دیسک را لمس نکنید.

بهترین پیچ گوشتی ها کدامند؟

پیچ گوشتی های باکیفیت و خوب از طیف وسیعی از برندها و تولید کنندگان پیشرو در دسترس هستند. با این حال، بهترین پیچ گوشتی تا حد زیادی به نیازهای خاص شما بستگی دارد. به عنوان مثال، یک برقکار نیازهای متفاوتی نسبت به یک سرگرمی دارد.

نوک پیچ گوشتی از چه موادی ساخته می شود؟

نوک پیچ گوشتی را می توان از انواع فلزات و آلیاژها* ساخته شد، از جمله:

     تیتانیوم

     فولاد ضد زنگ

     فولاد درجه ابزار یا S2

     فولاد پرسرعت یا HSS

     فولاد ابزار کروم-وانادیم-مولیبدن یا CVM

     سایر فلزات بدون جرقه برای کاهش خطر احتراق

 *هر کدام مزایا و کاربردهای ایده آل خود را دارند.