فیلتر


کابل بلند

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

کابل شارژر بلند یا سیم شارژر بلند چیست؟

کابل USB به عنوان یک رسانا برای انتقال جریان، زمانی که جریان از طریق آن عبور می کند، مقاومت خاصی را ارائه می دهد. هرچه مقاومت کمتر باشد، عملکرد رسانایی بهتر و در نتیجه سرعت شارژ سریعتر است.

کابل شارژر نرمال یک متری است ولی گاهی به دلایل خاص نیاز به کابلی بلندتر داریم ، مثلا من عادت دارم قبل خواب با گوشی کار کنم و همزمان میخواهم گوشی را هم به شارژ بزنم تا صبح با باطری فول از منزل بیرون بروم ، شما هم حدس زدید که پریز برق کمی از تخت من دور است و یک کابل شارژ پر قدرت کم مقاومت خیلی کمک حال من خواهد بود.

مقاومت به گیج و طول کابل USB بستگی دارد. به طور کلی، اگر گیج سیم داخلی ثابت نگه داشته شود، هر چه طول آن کوتاهتر باشد، مقاومت کمتر و در نتیجه سرعت شارژ سریعتر خواهد بود. اگر طول یکسان باشد، هرچه گیج (ضخامت/سطح مقطع) سیم بزرگتر باشد، مقاومت کمتر و در نتیجه سرعت شارژ سریعتر خواهد بود.

البته کیفیت کابل USB نیز در سرعت شارژ تاثیر دارد. کابل بی کیفیت سرعت شارژ را کاهش می دهد زیرا بدون یا فقط چند سیم هسته مسی مجهز شده است که عملکرد رسانایی را کاهش می دهد و در نتیجه سرعت شارژ را کاهش می دهد.

کابل‌های Micro USB در بازار فعلی معمولاً از 2A پشتیبانی می‌کنند در حالی که USB Type-C می‌تواند جریان 3A و بالاتر را منتقل کند. از آنجایی که تقریباً هر تلفن همراه پرچمدار از شارژ سریع استفاده می کند، اکثر کابل های USB در بازار فعلی دارای استانداردهای شارژ سریع هستند و از شارژ سریع پشتیبانی می کنند که منجر به سرعت شارژ سریع می شود.