فیلتر


کابل شارژر بلند - 1.5 متر تا 3 متر

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

کابل شارژر بلند یا سیم شارژر بلند چیست؟

کابل شارژر نرمال یک متری است ولی گاهی به دلایل خاص نیاز به کابلی بلندتر داریم ، مثلا من عادت دارم قبل خواب با گوشی کار کنم و همزمان میخواهم گوشی را هم به شارژ بزنم تا صبح با باطری فول از منزل بیرون بروم ، شما هم حدس زدید که پریز برق کمی از تخت من دور است و یک کابل شارژ پر قدرت با طول بلند (مثلا 3 متر) خیلی کمک حال من خواهد بود.

مورد استفاده دیگر کابل شارژ بلند برای بازی و گیمینگ است. بازی با گوشی باعث میشود شارژ باطری گوشی به سرعت تمام بشود و گاهی نشستن و کز کردن کنار پریز برق ملال آور است. حتی برای شارژ دسته کنسول هم کابل شارژ بلند طناب نجات است.

کابل شارژر بلند یا سیم شارژر بلند چیست؟- خرید از شوجی ایران

مقاومت به گیج و طول کابل USB بستگی دارد. به طور کلی، اگر گیج سیم داخلی ثابت نگه داشته شود، هر چه طول آن کوتاهتر باشد، مقاومت کمتر و در نتیجه سرعت شارژ سریعتر خواهد بود. اگر طول یکسان باشد، هرچه گیج (ضخامت/سطح مقطع) سیم بزرگتر باشد، مقاومت کمتر و در نتیجه سرعت شارژ سریعتر خواهد بود.

البته کیفیت کابل USB نیز در سرعت شارژ تاثیر دارد. کابل بی کیفیت سرعت شارژ را کاهش می دهد زیرا بدون یا فقط چند سیم هسته مسی مجهز شده است که عملکرد رسانایی را کاهش می دهد و در نتیجه سرعت شارژ را کاهش می دهد.

کابل‌های Micro USB در بازار فعلی معمولاً از 2A پشتیبانی می‌کنند در حالی که کابل شارژ تایپ سی می‌تواند جریان 3A و بالاتر را منتقل کند. از آنجایی که تقریباً هر تلفن همراه پرچمدار از شارژ سریع استفاده می کند، اکثر کابل های USB در بازار فعلی دارای استانداردهای شارژ سریع هستند و از شارژ سریع پشتیبانی می کنند که منجر به سرعت شارژ سریع می شود.

آیا کابل شارژ 3 متری اصلا شارژ میکند؟ آیا کابل شارژ بلند قادر به انتقال جریان خواهد بود؟

آیا کابل شارژ 3 متری اصلا شارژ میکند؟ آیا کابل شارژ بلند قادر به انتقال جریان خواهد بود؟

خوب الان این سوال پیش میاید که آیا کابل شارژ 3 متری اصلا شارژ میکند؟ آیا کابل شارژ بلند قادر به انتقال جریان خواهد بود؟ جواب بله است. صادقانه عرض میکنم که کابل شارژ مثلا 3 متری سرعت شارژ کابل استاندارد را نخواهد داشت ولی با سرعت کمتری انجام وظیفه اش را به نحو احسنت انجام خواهد داد. نکته این است که کابل شارژ بلند معمولا در مواقع خواص که قبلا گفته شد استفاده میشود و البته شارژ سریع را همه دوست ندارند چون برخی استنباط میکنند که شارژ سریع باعث استهلاک باطری گوشی خواهد شد و همچنان به استفاده از شارژر های معمولی ادامه میدهند.