کابل موبایل بر اساس سوکت

کابل دیتا یو اس بی چیست؟

کابل دیتا USB یکی از سخت افزارهایی است که باید برای استفاده روزمره از آن استفاده کنیم. اگرچه کابل داده USB کوچک است، اما ضروری است. تلفن همراهی که فاقد کابل دیتا است به درستی کار نخواهد کرد که مشکلات زیادی را برای مصرف کنندگان به همراه خواهد داشت. کابل دیتا USB به میزان زیادی سهولت استفاده از دستگاه را افزایش داده و رایانه را آسانتر و عمومی تر می کند.

USB رایج ترین استاندارد بین المللی در زمینه رایانه شخصی است. اتصال و ارتباط کامپیوتر و دستگاه های خارجی را استاندارد می کند. کابل داده USB از عملکردهای PnP (Plug in Plug) و hot-plug پشتیبانی می کند. با توسعه سریع سخت افزار کامپیوتر، برنامه USB سرعت انتقال اطلاعات بین دستگاه های خارجی را افزایش می دهد. افزایش سرعت به این معنی است که کاربران می توانند از دستگاه های خارجی کارآمدتر استفاده کنند. به عنوان مثال، می توانید از یک اسکنر USB 2.0 برای اسکن یک تصویر 4M در تنها 0.1 ثانیه استفاده کنید. 

دستگاه هایی که از پروتکل های USB با توجه به رابط ها و کابل های داده مختلف پشتیبانی می کنند عبارتند از موس، صفحه کلید، چاپگر، اسکنر، دوربین، درایو فلش، دستگاه MP3، تلفن همراه، دوربین دیجیتال، هارد دیسک موبایل، کارت شبکه USB، مودم ADSL، مودم کابلی و سایر محصولات الکترونیکی. در این صفحه رایج ترین کابلهای دیتا USB عرضه شده توسط شوجی ایران را به تفکیک سوکت اتصال به دستگاه نمایش داده شده اند.